Spraw, by Twój dom był wyjątkowy

...nie tylko dla Ciebie

Dlaczego sztukateria Milagro Design?

Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w produkcji sztukaterii elewacyjnej. Nasze produkty są wykonane z surowców wysokiej jakości oraz posiadają odpowiednie certyfikaty. Żywica, którą pokrywane są listwy elewacyjne nadaje styropianowi niesamowite właściwości, dzięki czemu listwy są lekkie, elastyczne i jednocześnie odporne na pęknięcia. Posiadamy również w ofercie inne elementy sztukaterii takie jak: bonie, gzymsy, zworniki, wsporniki, pilastry, głowice kolumn oraz kolumny. Istnieje możliwość spersonalizowania wzoru każdego z tych elementów, aby osiągnąć niepowtarzalny rezultat.

Szybka realizacja

Przystępujemy do produkcji od razu po ustaleniu potrzeb klienta. Rozumiemy, że na budowie liczy się każdy dzień.

Fachowe doradztwo

Oferujemy merytoryczną pomoc na każdym etapie. Przed zamówieniem istnieje możliwość otrzymania wizualizacji.

Najwyższa jakość

Nasza sztukateria elewacyjna wykonywana jest z surowców najwyższej jakości, które posiadają odpowiednie badania.

Niesamowite właściwości fizyczne naszych powłok sztukatorskich

Sztukateria pokryta jest powłoką na bazie polimerów, która sprawia, że produkt jest lekki, elastyczny i wytrzymały. Wysoka jakość surowców gwarantuje, że produkt nie popęka po zamontowaniu, czego dowodem jest 17 lat gwarancji na powłoki. Produkt jest odporny na wysokie oraz niskie temperatury, działanie promieniowania UV oraz wodę.

Jesteśmy w stanie wykonać każdy element

Nie ma dla nas elementów, których nie bylibyśmy w stanie wykonać. Posiadamy doświadczenie w tworzeniu spersonalizowanych herbów, płaskorzeźb, kolumn, głowic i innych elementów. W przypadku listew jesteśmy w stanie stworzyć łuki na okna, które idealnie wpisują się w kształt okien.

Nasze przykładowe realizacje

Każdy projekt jest dla nas wyjątkowy i podchodzimy do niego w konkretny sposób. Być może Twoja realizacja będzie następna...

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy firmą rodzinną, która zajmuje się produkcją sztukaterii od 13 lat. Przez kilka ostatnich sezonów znacząco poszerzyliśmy naszą ofertę, która w tej chwili obejmuje: sztukaterię elewacyjną, sztukaterię wewnętrzną, panele elewacyjne, odlewy sztukatorskie i certyfikowaną chemię służącą do montażu i łączenia wyżej wymienionych elementów. Przez te wszystkie lata spotkaliśmy się wieloma problemami naszych klientów, które udało nam się rozwiązać. Jesteśmy w stanie wykonać spersonalizowane elementy, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Zapisz się na wizualizację Twojej elewacji w panelach

Prześlij nam projekt swojego domu, a my przygotujemy dla Ciebie spersonalizowaną wizualizację, która ułatwi Ci podjęcie decyzji

Formularz kontaktowy

Odpowiemy na każde pytanie


Poniżej prezentujemy naszą ofertę sztukaterii elewacyjnej

Listwy elewacyjne

Listwy elewacyjne są podstawowym elementem sztukaterii elewacyjnej. Montujemy je zazwyczaj wokół okien w celu dekoracyjnym. Dzięki szerokiej gamie wzorów oraz szerokości takich listew znajdują one zastosowanie nie tylko w budownictwie klasycznym, ale również w nowoczesnym. Popularną kombinacją jest zestawienie listew okiennych ze zwornikami oraz listwami podparapetowymi, dzięki czemu można uzyskać kompletne wykończenie okna. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Listwy symetryczne

Listwy symetryczne są podgrupą listew elewacyjnych. Cechują się one takim samym wykończeniem po obu stronach. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych listew, montuje się je wokół okien oraz drzwi. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Gzymsy

Gzymsy to przeważnie masywne elementy, które są przeważnie montowane pod dachem w celu wykończenia górnej części elewacji. Gzyms pełni funkcję estetyczną jako przejście pomiędzy ścianą, a dachem. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Listwy podparapetowe

Listwy podparapetowe zwane również podokienniki, są elementami architektonicznymi stosowanymi głównie jako wykończenie pod oknem. Istotne jest, aby parapet był nieco szerszy i dłuższy względem listwy podparapetowej. Wskazane elementy mogą również pełnić funkcję gzymsu międzypiętrowego oddzielającego kondygnacje budynku lub jako profile dekoracyjne okalające balkon. Świetnie komponuje się wraz ze wspornikami. Odpowiedni dobór wzorów takich listew znajdzie zastosowanie nie tylko w budownictwie klasycznym, ale również w nowoczesnym. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Gzymsy nadokienne

Gzymsy nadokienne są dekoracyjnymi elementami, które montujemy powyżej okna. Ważną zaletą gzymsów nadokiennych jest również maskowanie skrzynek z roletami, co w konsekwencji znacznie poprawia efekt wizualny całej elewacji. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Zworniki

Zworniki są niewielkimi elementami dekoracyjnymi, które montujemy najczęściej nad oknem, pośrodku listwy elewacyjnej. Znajdują one również zastosowanie jak wykończenie górnej części drzwi. Jest to swego rodzaju diament w koronie, który pięknie dekoruje okna, drzwi oraz bramy garażowe. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Wsporniki

Wsporniki są niewielkimi elementami dekoracyjnymi, które montujemy w dolnej części okna jako element wykańczający lub podtrzymujący. Wsporniki można użyć jako alternatywne wykończenie dla listew podparapetowych. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Bonie

Bonie są charakterystycznym elementem dekoracyjnym, który wykorzystujemy jako wykończenie brzegów elewacji. Najczęściej układa się je jedna nad drugą od dołu elewacji, aż po sam dach z obu stron. Bonie nadają bardziej pałacowy wygląd budynkowi, przez co są bardzo popularnym elementem na domach w stylu willi. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Głowice kolumny

Głowice kolumny są nieodłącznym dekoracyjnym elementem kolumn. Najczęściej stawiamy je przy drzwiach wejściowych lub zwyczajnie jako imitacja podpory dla balkonu. Warto pamiętać, że nasze elementy pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną i nie są stosowane jako element podtrzymujący. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Korpus kolumny

Korpus kolumny jest główną częścią samej kolumny. Dzięki tym elementom można nadać wyjątkowy charakter kolumnie począwszy od wzoru aż po kształt przypominający nawet cygaro. Warto pamiętać, że nasze elementy pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną i nie są stosowane jako element podtrzymujący. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Stopa kolumny

Stopy kolumny są nieodłącznym dekoracyjnym elementem kolumn. Najczęściej stawiamy je przy drzwiach wejściowych lub zwyczajnie jako imitacja podpory dla balkonu. Warto pamiętać, że nasze elementy pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną i nie są stosowane jako element podtrzymujący. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Architraw

Architrawy dekoracyjnymi elementami montowanymi tuż nad głowicą kolumny. Zakłada się je na istniejącą już kolumnę. Składają się z dwóch elementów, dzięki czemu ich montaż jest bardzo prosty. Architrawy wykonywane są w różnych formach i stylach, których dobór zależy w głównej mierze od piedestału (stanowi on odpowiednik architrawu, jednak znajduje się w dolnej części kolumny). Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Piedestał

Piedestały są elementem podobnym do architrawu. Stanowią one elementy wykończeniowe które montujemy tuż pod bazą kolumny czy filaru. Detale te składają się z dwóch osobnych części i możemy zakładać je na już istniejące konstrukcje architektoniczne. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Pilaster

Pilastry nazywamy również płaskimi kolumnami. Montujemy je w celach dekoracyjnych przy głównych drzwiach wejściowych. Występują one w formie panelu, które w łatwy sposób można zamontować przy drzwiach. Były one stosowane często w starożytnej Grecji, natomiast wpisują się one również w obecne trendy. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Naczółki

Naczółki nadokienne, które nazywamy niekiedy również gzymsami nadokiennymi, są jednymi z najbardziej dekoracyjnych elementów okna. Tego typu sztukateria elewacyjna dodaje budynkom majestatu i elegancji, która zarazem świetnie komponuje się z wieloma innymi detalami wykończeniowymi. Poniżej znajdują się przykładowe wzory. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanego wzoru na życzenie klienta.

Klienci o nas

Polecam produkty Milagro design ze względu na wysoką jakość wykonania produktu. Sztukateria wyróżnia się jakością na tle konkurencji

Mateusz

Zamówienie z 12.05.2021

Panele elewacyjne na naszym domu wyglądają wspaniale. Zamówienie zostało zrealizowane szybko i bez problemów. Nie znalazłam podobnego produktu u konkurencji. Polecam gorąco!!!

Anna

Zamówienie z 24.05.2021

Panele elewacyjne to świetna alternatywa dla tradycyjnej elewacji. Montaż jest bardzo prosty i szybki. Elewacja wyróżnia się na tle innych domów spełniając również funkcję docieplenia budynku.

Marek

Zamówienie z 06.06.2021

Sztukateria firmy Milagro Design spełniły moje wszystkie wymagania. Montaż odbył się bardzo szybko, a efekty jest niesamowity. Nasz dom wygląda teraz wspaniale

Przemysław

Zamówienie z 04.07.2021

Listwy wewnętrzne są bardzo gładkie i wytrzymałe. Sztukateria elastyczna typu flex jest standardem dla firmy Milagro Design, gdzie u innych producentów trzeba za to dodatkowo płacić. Bardzo cieszę się, że udało mi się trafić na tak rzetelną firmę.

Monika

Zamówienie z 16.08.2023

Najczęściej zadawane pytania

...czyli sztukateria elewacyjna bez tajemnic

 • Standardowo listwy produkowane są w szerokościach 10, 12 i 14 centymetrów, ale istnieje możliwość zamówienia listy o każdym wymiarze.

 • Listwy wykonane są ze styropianu EPS 150 pokryte są żywicą HMC Flex firmy Linton.

 • Listwy mają długość 200 cm.

 • Ceny listew zależą od ich szerokości:
  szerokość 10 cm - 40,00 PLN za metr,
  szerokość 12 cm - 48,00 PLN za metr,
  szerokość 14 cm - 55,00 PLN za metr.
  Ze względu na różne preferencje klientów co do pozostałych elementów sztukaterii, prosimy o kontakt w celu zrobienia indywidualnej wyceny.

 • Do montowania listew elewacyjnych rekomendujemy używanie klejów dostępnych w naszej ofercie, gdyż ich skład chemiczny jest w pełni spójny z surowcami, z których produkujemy listwy. Listwy można również montować na kleje ogólnodostępne na rynku, natomiast należy stosować się do wytycznych producenta.

 • Żywica, z której wykonane są powłoki zewnętrzne posiada tzw. badania starzeniowe, czyli badania świadczące o odporności na czynniki zewnętrzne takie jak: promieniowanie UV, temperatura i woda. Dodatkowo została ona przebadana w laboratoriach, gdzie uzyskała odpowiednią klasę palności, czyli A2, s1, d0, co odpowiada materiałom niepalnym, nie wydzielającym dymu w czasie pożaru oraz jest materiałem niekapiącym.

 • Tak, aby mieć pewność, że farba nie zejdzie wraz z upływem czasu, rekomendujemy używanie farb, które znajdują się w naszej ofercie i które są w pełni spójne ze składem chemicznym żywicy pokrywającej panele. Listwy można malować również farbami dostępnymi na rynku stosując się do wytycznych producenta danej farby.

 • Nasza firma opracowała specjalną metodykę łączenia tak, aby miejsca łączeń były trwałe i nie rzucały się w oczy. Klient przy zakupie listew dostaje instrukcję obrazkową jak postępować na poszczególnych etapach.

 • Tak, wszystkie etapy produkcji odbywają się w naszym zakładzie, więc w miarę potrzeb dostosowujemy wzornictwo do oczekiwań klienta.